استخدام زیگزال دوز

زیگزال و یا زیگزاگ معمولا به دوختی گفته می شود که در لبه پارچه دوخته می شود، معمولا برای انجام این کار از یک نوع چرخ به خصوص استفاده می شود و این چرخ ها نمی توانند وسط پارچه را گل دوزی کنند و فقط برای لبه و کناره پارچه استفاده می شوند. یکی دیگر از کارهایی که زیگزال دوز می تواند انجام دهد انجام دادن انواع سردوزی ها است که برای انجام آن نیاز به چرخ زیگزال است مانند سردوزی جوراب و یا سردوزی لبه پرده پنجره. بنابراین استخدام زیگزال دوز علاوه بر تولیدی های بزرگ در فروشگاه هایی که سفارش و دوخت پرده را انجام می دهند رواج دارد.

ادامه مطلب ...

زیگزال دوز تریکو

ترکیو یک نوع پارچه است که اسم دیگر آن همان پارچه گردباف است. پارچه تریکو انوع مختلفی دارد که جهت شناختن انواع آن باید شناخت کافی داشته باشید. انواع پارچه تریکو عبارت اند از: پارچه پلی استر که این پارچه با مواد نفتی تولید می شود و از مقاومت خوبی در مقابل شستشو برخوردار است و نوع دیگر جودون است، اینو نوع پارچه در صنعت تریکو پرکاربردترین پارچه است و همانطور که میبینید تی شرت های فراوانی در گروه های سنی مختلف با این پارچه تولید می شوند مانند تی شرت های پولو. نوع دیگر پارچه لاکرا است، این پارچه از الیاف مصنوعی ساخته شده است و به خاطر ماهیتی که دارد در پوشاکی که نیاز به مقاومت بیشتری دارند به کار می روند مانند لباس های ورزشی. پارچه ملانژ نیز یک نوع پارچه است که ترکیبی از الیاف پنبه و پلی استر است به این نوع پارچه نایلون نیز می گویند. و نوع آخر ویسکوز است که این نوع پارچه ماهیت گیاهی دارد و در لباس های که ضد حساسیت هستند مورد استفاده قرار می گیرد. در هنگام خیاطی با این نوع پارچه ها سردوزی های آنها با چرخ های زیگزال انجام می شود، از این استخدام زیگزال دوز تریکو در دستور کار تولید کنندگانی که با این نوع پارچه ها سر و کار دارند قرار دارد.

حقوق زیگزال دوز

مشاغل مربوط به صنعت پوشاک علی رغم اینکه نیاز به تحصیلات عالی ندارد و گاها مدرک دیپلم و یا زیر دیپلم هم جز شرایط استخدامی آنها درج می شود، به نسبت حقوق مناسبی دارند و افراد با سطح تحصیلات متوسط رو به پایین می تواند با شرکت در این فرصت های شغلی درآمد خوبی را برای خوب کسب کنند علاوه بر اینکه پس از کسب مهارت در استخدام در این حوزه ها می توانند در آینده خودشان مستقل کار کنند. به عنوان مثال زیگزال دوزی یک مهارت خیلی راحت است که فقط نیاز به چند تا چرخ زیگزال است تا شخص بتواند کارگاه زیگزال دوزی راه بیاندازد.

زیگزال دوز چیست

همانطور که در بالا اشاره شد زیگزال دوزی برای لبه و کناره پارچه ها استفاده می شود و معمولا در کارگاه های تولیدی سردوزی ها با استفاده از چرخ های زیگزال دوز انجام می شود مانند سردوزی های لبه شال و روسری، جوراب و حتی چادر ها زیگزال می شود. زیگزال معمولا انواع مختلفی وجود دارد یک نوع آن که همان سردوزی های ساده است و نوع دیگر که زیگزال دالبری شکل می گویند که در لباس های محلی دامن آنها به این شکل زیگزال می شود.

کار در منزل زیگزال دوزی

خانم های خانه دار اغلب با خرید چرخ های خیاطی می توانند به انواع گلدوزی و یا خیاطی لباس ها بپردازند و خود را سرگرم کنند همچنین یک منبع درآمد برای خانواده باشند. آنها با چرخ های زیگزال دوز می توانند از کار در منزل زیگزال دوزی لذت ببرند و سفاارشات زیگزال دوزی زیادی را بپذیرند.

چرخ زیگزال دوز

توجه داشته باشید که همیشه باید در انتخاب چرخ خیاطی دقت کافی داشته باشید و از کارآیی و عملکرد درست چرخ آگاهی کافی داشته باشید. چرخ زیگزال دوز یک نوعی از چرخ خیاطی صنعتی است که برای یک کار تخصصی همان زیگزال دوزی به کار می رود و استفاده های دیگری از آن نمی توان کرد. گاهی اوقات چرخ های خیاطی خانگی هم یک ویژگی مانند سردوزی و یا همان زیگزال دوزی دارند . معمولا دوخت زیگزالی یک نوع دوخت عقب و جلو است، گاهی اوقات جهت جلوگیری از ریش ریش شدن پارچه لبه های آن را با چرخ زیگزال با دوخت عقب و جلو کامل پوشش می دهند.

زیگزال دوز بیرون بر

امروزه زیگزال دوزی نیز یکی از مشاغل پر کاربرد در صنعت پوشاک شده است و ما در این سایت سعی می کنیم آگهی های بسیار زیادی که مربوط به زیگزال دوز بیرون بر می باشند را در این سایت ...ارائه دهیم و شما مطابق با منطقه و محل زندگی و جنسیت خود از این فرصت های شغلی بهره مند شوید.

زیگزال دوزی چیست

زیگزال دوزی یک حرفه در صنعت پوشاک به شما می آید و افرادی که در این حرفه مهارت کافی کسب کرده باشند می توانند به صورت حرفه ای بر روی پارچه های پرده و یا سایر پارچه هایی که کیفیت خوبی داشته باشند بر روی لبه آن طرحی را گلدوزی کنند. علاوه بر این یکی از استفاده های رایج زیگزال دوزی، سردوزی چادر و سایر پوشاک است جهت جلوگیری از کش پارچه است.

زیگزال دوزی در منزل

یکی از ملزومات زیگزال دوزی در منزل خرید چرخ زیگزال است. اگر شما چرخ زیگزال داشته باشید به راحتی می توانید زیگزال دوزی در منزل انجام دهید. کار با چرخ زیگزال برای کسی که اشنایی به خیاطی دارد راحت است اما برای کسی که خیاطی انجام ناده است در وهله اول کمی سخت است.

زیگزال دوزی یعنی چه

زیگزال دوزی در واقع همان عملیات سر دوزی برای جلوگیری از ادامه ریش ریش شدن پارچه ها و گاهی اوقات نیز جهت زیبایی بیشتر لبه دامن لباس ها و یا چادر و سایر پارچه ها را زیگزال می کنند

X بستن